Iepazīsim mūsu nerātno draugu Minhauzenu

11.04.2012

Tūrisma portāla www.atputasbazes.lv vasaras tūrisma rallija maršruts „Minhauzena nerātnības Ziemeļvidzemē” 28.07.2012 vedīs pa tādām brīnišķīgām vietām kā Rauna, Smiltene, Kocēni, Naukšēni, Rūjiena, Staicele, Mazsalaca un Salacgrīva. Un, protams, Liepupi, seno Pernigeli, kas tik cieši saistīta ar Minhauzena dzīves gājumu. Dzirdēsim par tādām nerātnībām, kādas vēl nekur nav pieminētas un paši ar prieku darīsim šīs labvēlīgās blēņas. Starts pie krodziņa „Raganas Ķēķis”, noslēgums Duntē, Minhauzena muzejā.

Nedaudz par Minhauzena biogrāfiju
Hieronīms Kārlis Frīdrihs fon Minhauzens ir vācietis un dzimis Bodenverderas pilsētā barona Georga Oto fon Minhauzena ģimenē 1720. gadā kā ceturtais bērns. Jau divpadsmit gadu vecumā viņš pieņemts par pāžu prinča Ulriha galmā, kad tas pāris gadus vēlāk posies uz Krieviju, lai tur vadītu kirasieru pulku, viņam līdzi devies arī vēl gluži jauniņais barons fon Minhauzens. Barons Minhauzens ir tipisks 18. gs. muižnieku pārstāvis, kura galvenā nodarbošanās un izpausmes veids bija karš un medības. Viņš piedalījies krievu - turku karā un arī krievu - zviedru karā. Minhauzens ir dienējis un dažus gadus uzturējies arī Rīgā.

 

Liepupes pagasta Pernigeles baznīcas grāmatā ir saglabājies nozīmīgais ieraksts - 1744. gada 2. janvārī kirasieru leitnants Hieronīms Kārlis Frīdrihs fon Minhauzens ir salaulājies ar tiesneša barona fon Duntena meitu Jakobīni. Laulībā viņi nodzīvoja 46 gadus. Lai gan lielāko savas dzīves daļu Minhauzens kopā ar Jakobīni pavada Bordenverderā, skaistākie un neaizmirstamākie dzīves mirkļi ir bijuši tieši Duntē – Minhauzena sapņu zemē Ulubelē.

 

Populārākie Minhauzena neticamie piedzīvojumi:


  • Reiz, kad bija dziļš sniegs, Minhauzens piesēja savu zirgu pie mieta. Pa nakti sniegs nokusa un izrādijās, ka miets bijis baznīcas smaile.
  • Minhauzens ķēris pīles ar auklā piesietu speķi, taču pīles pacēlās spārnos un nesa Minhauzenu pa gaisu.
  • Minhauzens iešāvis briedim galvā ar ķiršu kauliņu, no kura izaudzis ķirškoks.
  • Minhauzens saķēris vilku aiz iekšām un iemaucis ārpusi uz iekšu.
  • Minhauzens nomedījis zaķi ar astoņām kājām.
  • Minhauzens dabūjis savu sniegā nokritušo nazi ar lāstekā sasalušas urīna strūklas palīdzību.
  • Minhauzena zirgu pāršķēluši uz pusēm aizsargvārti. Kamēr Minhauzens, to nenojaušot, ar priekšējo pusi jāj pie ūdens dzertuves, pakaļpuse pļavā izklaidējas ar ķēvēm.
  • Minhauzens jājis uz lielgaballodes pāri aplenktam cietoksnim, tad pārlēcis uz otrā virzienā lidojošu lielgaballodi un tā ticis atpakaļ.
  • Minhauzens kopā ar zirgu iekritis līdz kaklam staignājā, taču izvilcis pats sevi aiz bizes kopā ar visu zirgu.
  • Minhauzens aizmetis sudraba cirvi uz Mēness un, lai dabūtu to atpakaļ, pa turku pupu uzrāpies līdz Mēnesim.

Komentārs rakstam: Iepazīsim mūsu nerātno draugu Minhauzenu

Vārds
Komentārs

Drošības kods:  
Viesnīcu preces,rotaļlietas
Nissan Norde
Avis Auto noma
Latvijas Nafta
Rust N Drive
fsudio.lv
MSA group
AtputasBazes.lv