Brauksim ciemos – Jelgava mūs gaida

26.12.2011

Brīvdienu izbrauciena – ziemas tūrisma rallija „Muižkungu pēdās Zemgalē” 25. februārī dalībniekus no paša rīta vispirms laipni gaida Jelgava. Paldies Atpūtas un sporta kompleksam „Zemgale” par starta vietu un tās iekārtošanu, lai tālākais ceļš būtu tikai patīkams un ļoti, ļoti interesants. Paldies Jelgavas pilsētas domei par atsaucību un palīdzību!

 Neslēpsim, ka tieši Jelgavā paredzēti vairāki kontrolpunkti un atkal labā ziņā: šajā dienā tūrisma rallija dalībnieki bez maksas varēs apmeklēt divus Jelgavas lepnumus: Sv. Trīsvienības baznīcas torni un Jelgavas pils muzeju.

Sv. Trīsvienības baznīcas tornis ir viens no vēsturiskajiem objektiem, kas nesen atjaunots un noteikti ir apskatīšanas vērts. Sv. Trīsvienības baznīca bija viena no pirmajām luterāņu draudzes mūra baznīcām, kura tika uzcelta Eiropā pēc reformācijas notikumiem, turklāt baznīca uzskatāma arī par pirmo mūra celtni Jelgavā. 2010. gadā izdevies atjaunot baznīcas torni, kurš vienīgais ir saglabājies līdz mūsdienām un tagad tajā darbojas Jelgavas reģionālais tūrisma centrs.

 

Un, protams, pilsētas skaistule - Jelgavas pils, bijusī Kurzemes hercogu rezidence. Pils muzeja zāles ar aizrautību varēsiet izsekot Kurzemes hercogistes likteņiem, tās valdnieku dinastijām un pašas pils vēsturei. Iespējams, kļūs arī skaidrs, kādēļ Jelgavas pili „nesmādēja’’ un pat vairākas reizes apmeklēja pats Francijas karalis.

Aicinām izmantot iespēju un bez maksas apmeklēt gan Torni, gan Jelgavas pili! Šajos kontrolpunktos jums paredzēti arī uzdevumi, bet tos gan pirms laika neatklāsim. Tāpat kā pārējos tūrisma objektus, kas vēl šajā dienā Jelgavā būtu skatāmi un vērti, lai par tiem, iespējams, uzzinātu vēl ko vairāk.
 

Komentārs rakstam: Brauksim ciemos – Jelgava mūs gaida

Vārds
Komentārs

Drošības kods:  
Viesnīcu preces,rotaļlietas
Nissan Norde
Avis Auto noma
Latvijas Nafta
Rust N Drive
fsudio.lv
MSA group
AtputasBazes.lv