Gatavosimies brīvdienu izbraucienam „Muižkungu pēdās Zemgalē”2012

11.11.2011

Tiesa, līdz 25. februārim, kad tūrisma portāls www.atputasbazes.lv īstenos kārtējo Latvijas iepazīšanas projektu – ziemas tūrisma ralliju jeb brīvdienu izbraucienu „Muižkungu pēdās Zemgalē”, vēl ir daži mēneši. Tomēr šoreiz mēs aicinām dalībniekus gatavoties savlaicīgi, jo tik savdabīgs maršruts un piedzīvojumi, „dzenot pēdas”, iespējams, vēl nebūs bijis. Vēstures ziņās iedziļinoties, aizvien vairāk rodas interese izdibināt Kurzemes – Zemgales hercogu un jo īpaši Ketleru un Bīronu dzimtu likteņus un dzīves līkločus Latvijā, izpētīt, kādus labos darbus un varbūt arī „nedarbus” atstājuši Pāleni, Mēdemi, Līveni, Hāni un vēl citi kungi un kundzes.

 Tā ir vēsture – mūsu zemes vēsture, un nekur mēs no kādreizējo kungu pēdām nepaslēpsimies. Tāpat kā no Livonijas kara, Ziemeļu kara un visu tālāko karu atstātajām zīmēm; no tā, ko mūsu zemē atstājuši vācieši, poļi, zviedri, krievi, holandieši, francūži un vēl citi, kam šī zemīte pie Baltijas jūras šķitusi gana iekārojama un vērtīga.
 

 
25. februārī esam iecerējuši pēc iespējas vairāk kopīgi saprast, kas patiesībā ir un kādas ir „muižkungu” (hercogu, firstu, baronu u.t.t.) atstātās pēdas, kuriem varam pateikties gan par patiesi labajiem darbiem, gan tām dīvainajām „ēverģēlībām”, kas mums atstājušas tādus maziņus šausmu stāstus. Zemgale ir bagāta ar savu kultūrvēsturisko mantojumu un noteikti Zemgale būs piedzīvojumiem bagāta arī ziemā. Zemgale pārsteigs ikvienu – to uzdrošināmies apgalvot diezgan droši.
 

 
Sīkāka informācija (tajā skaitā video) par 25. februāra brīvdienu izbraucienu arī portālā www.turismarallijs.lv. Tāpat piedāvājam paskatīties blogus www.atputasbazes.lv un piedalīties tematiskajā konkursā http://www.atputasbazes.lv/lv/konkursi/, kur vienam no veiksmīgākajiem dalībniekiem iespēja iegūt ielūgumu divām personām dalībai ziemas tūrisma rallijā. Mēs, protams, stāstīsim vēl un vēl, lai gatavošanās pasākumam mums patiesi būtu savlaicīga un kopīga.

 

 

Komentārs rakstam: Gatavosimies brīvdienu izbraucienam „Muižkungu pēdās Zemgalē”2012

Vārds
Komentārs

Drošības kods:  
Viesnīcu preces,rotaļlietas
Nissan Norde
Avis Auto noma
Latvijas Nafta
Rust N Drive
fsudio.lv
MSA group
AtputasBazes.lv