Jūs jautājat, mēs atbildam 3

11.07.2011

Ja būšu Latgalē, labprāt iepazītos ar vecticībnieku paradumiem. Vai būs šāda iespēja?
 

630

 

-Jā, būs. Vispirms jau iesakām Daugavpils Baznīckalnā – vienā no retajām vietām pasaulē, kur vienuviet ir četru konfesiju dievnami, aplūkot Sv. Nikolaja vecticībnieku lūgšanu namu. Tas būvēts laika posmā no 1908. līdz 1928. gadam, tajā apskatāmas 18. – 20. gs. ikonas un 17. – 20. gs. reto grāmatu kolekcija. Daugavpils 1. vecticībnieku draudze ir viena no lielākajām visā Latvijā.

 


Daugavpils novadā aicinām pabūt arī Naujenes pagastā, Slutišķu vecticībnieku sādžā Markovas pilskalna pakājē. Vēstures avotos Slutišķi kā ciems minēti jau 1785. gadā. Slutišķu sādžā vērojamas zemnieku mājokļu celšanas tradīcijas. Māju apdare un dekori radniecīgi tuvāko kaimiņu – slāvu tautu celtniecības tradīcijām un izpaužas fasādēs, grezni apdarinātos logos, rotātās durvīs un zelmiņos. Te aplūkojama Naujenes novadpētniecības muzeja etnogrāfiskā brīvdabas nodaļa - "Slutišķu vecticībnieku māja".
Piebilde: lai novietotu automašīnu Slutišķu sādžā, nedaudz jāmaksā par auto stāvvietu: 0.50 Ls/h.

 

Esmu dzirdējis, ka Daugavpils cietoksnis šovasar slēgts. Vai tā ir? Patiesībā žēl, ja to tiešām nevarēs apmeklēt.

 


-Diemžēl, tā ir. Pēc Daugavpils TIC ziņām, nezinātājam pat atrast ceļu uz cietoksni būs pagrūti, jo šovasar notiek vērienīgi restaurācijas darbi un tuvējie ceļi ir slēgti. Taču labā ziņa ir tā, ka darbi rit pilnā sparā un pēc kāda laika apmeklētāji gūs krietni vairāk iespaidu, jo cietoksnim rekonstrukcija bija ļoti nepieciešama.
Iesakām – apskatīt Vecpils pilskalnu un Dinaburgas pils maketu. Daugavpils vēsture būs kā uz delnas.


Piebilde: ja vēlēsieties apskatīt pils maketu, jums būs jānopērk ieejas biļete (pieaugušajiem – 0.40 Ls/pers) un jāsamaksā par autotransporta stāvvietu Vieglā automašīna – 0,50 Ls/h).
 

Komentārs rakstam: Jūs jautājat, mēs atbildam 3

Vārds
Komentārs

Drošības kods:  
Viesnīcu preces,rotaļlietas
Nissan Norde
Avis Auto noma
Latvijas Nafta
Rust N Drive
fsudio.lv
MSA group
AtputasBazes.lv