Ierodies vienu dienu pirms T rallija Talsos un izbaudi

26.05.2017

16. jūnijā plkst.20:00 Talsu tautas nama Radošajā sētā Portugāļu dziedātājas “Vivianes” koncerts.

630

Cieņa pret tradīcijām un mūsdienīga dzīves izjūta, franču šansona romantiskais jutekliskums un portugāļu fadu smeldze un ekspresija - tāda ir Vivianes muzikālā identitāte, kas sakņota viņas biogrāfijā. Dzimusi un bērnību aizvadījusi Francijā, kopš 13 gadu vecuma viņa dzīvo Portugālē. Šeit arī pirms vairāk nekā gadsimta ceturkšņa aizsākās dziedātājas profesionālā karjera. Savukārt pirmie muzikālie iespaidi saistīti leģendāro franču dīvu Edīti Piafu (Édith Piaf) un portugāļu fadu karalieni Amāliju Rodrigešu (Amália Rodrigues) – abas bija viņas mātes iemīļotās mākslinieces, kuru ieraksti bieži skanēja ģimenes mītnē Provansā.

 

2005. gadā Viviane pēc piecpadsimt gadiem, kas aizvadīti veiksmīgā poproka grupā Entre Aspas, uzsāka solodarbību. Līdz šim dziedātāja izdevusi četrus soloalbumus un labāko dziesmu izlases disku Confidências, ar ko 2015. gadā atzīmēja solokarjeras pirmo desmitgadi.

 

Savu stilistisku Viviane pati dēvē par Vidusjūras fadu – viņas dziesmās smalkā un niansētā veselumā, kurš šķiet eksistējam ārpus vēsturiskām un ģeogrāfiskām robežām savijušies fadu un šansoni, čigānu džezs un bosanova, arī latīņu ritmi un popmūzika. Viņa iesaistījusies arī kopprojektos ar citiem mūziķiem – īpaši veiksmīgs bija 20. gadsimta portugāļu dzejas klasiķa Arī dos Santoša (Ary dos Santos) daiļradei un piemiņai veltītais albums As Canções de Ary, kurš izpelnījies platīna statusu.

 

Atbilstoši fadu un šansona tradīcijām, Vivianes repertuāram raksturīgs spēcīgs liriskais strāvojums, kas viņas sniegumā uzrunā arī klausītājus, kuri nerunā ne franču, ne portugāļu valodā. Dziedātājas samtainajai balsij piemīt suģestijas spēja, kas Viviani padarījusi par vienu no intriģējošākajām mūsdienu fadu māksliniecēm.

 

Biļetes nopērkamas Talsu tautas nama kasē

Biļešu cena iepriekšpārdošanā 10,00 EUR, pasākuma dienā 12,00 EUR


https://www.youtube.com/watch?v=S-HS7znqc8I

https://www.youtube.com/watch?v=CIqNcl4r_M4

Komentārs rakstam: Ierodies vienu dienu pirms T rallija Talsos un izbaudi

Vārds
Komentārs

Drošības kods:  
Viesnīcu preces,rotaļlietas
Nissan Norde
Avis Auto noma
Latvijas Nafta
Rust N Drive
fsudio.lv
MSA group
AtputasBazes.lv