Pareizās atbildes-viktorīna zināšanām un atjautībai sadarbībā ar Pāvilostas, Grobiņas, Aizputes TIC un Durbes muzeju

03.08.2015

1. Kāds ievērojams notikums noticis vietā, kur pašlaik atrodas Grobiņas viduslaiku pils? (Atbilžu varianti: A sadedzināta pirmā ragana Latvijā; B dzimis Kurzemes hercogs Jēkabs; C Z. Mauriņas monogrāfijas par Raini priekšlasījums; D apcietināts Ansis Kaupēns – laupītājs)

Atbilde: A sadzināta pirmā ragana Latvijā(avots – Grobiņas TIC; tūrisma rallija ceļvedis)

630

2. 2007. gadā Ziemupes jūrmalā izskalota ievērojama izmēra reta zivs, kas nav raksturīga Baltijas jūrai. Drīz pēc tam izveidota zivs mulāža, ko var apskatīt Ziemupes kultūras namā. Kas tā bija par zivi? (Atbilžu varianti: A baltā haizivs; B zobenzivs; C melnā raja; D pelamida)

Atbilde: B zobenzivs (avots – Pāvilostas TIC)

 

3. Kāda saistība Rainim un Liepājai? (Atbilžu varianti: A patika makšķerēt Liepājas ezerā; B uzstājās ar savu pirmo priekšlasījumu Biedrības namā; C te dzīvoja Mēnesmeitiņa; D sēdēja cietumā)

Atbilde: D sēdēja cietumā (avots – http://www.liepajniekiem.lv/ieslodzijuma-vieta-ar-115-gadu-vesturi-9749)

 

4. Cik vēja ģeneratori atrodami Grobiņas novada „Vēja parkā”? (Atbilžu varianti: A 15; B 78; C 52; D 33)

Atbilde: D 33 (avots – Grobiņas TIC)

 

5. Lielākā daļa suitu ir: (Atbilžu varianti: A pareizticīgie; B katoļi; C luterāņi; D baptisti)

Atbilde: B katoļi (avots - http://www.suitunovads.lv/lv/kas_ir_suiti/)

 

6. Pāvilostas novada ģerbonī attēlota Jūrmalas zilpodze.  Tā ir ļoti reti sastopams augs Latvijā. Kur tā aug Pāvilostas novadā? (Atbilžu varianti: A Dabas liegumā “Pāvilostas pelēkā kāpa”; B Grīņu dabas rezervātā; C Dabas liegumā „Ziemupe”; Dabas liegumā “Sakas grīņi”)

Atbilde: C Dabas liegumā „Ziemupe” (avots – Pāvilostas TIC)

 

7. Kā sauc UNESCO Pasaules mantojuma seriālo nomināciju, kurai pieteikts Grobiņas arheoloģiskais ansamblis? (Atbilžu varianti: A Viduslaiku pilis un baznīcas; B Seno laiku rotas un ieroči; C Vikingu laika pieminekļi un vietas; D Bronzas laikmeta dižakmeņi)

Atbilde: C Vikingu laika pieminekļi un vietas (avots – Grobiņas TIC, tūrisma rallija ceļvedis)

 

8.  Kas ir Durbes pilsētas iesākums? (Atbilžu varianti: A Līgutu muiža pie Durbes ezera; B Kuršu ciems Durbes ezera krastā; C Amatnieku apmetne pie vācu ordeņpils; D Ceļu krustojums pie baznīcas)

Atbilde: C Amatnieku apmetne pie vācu ordeņpils (avots – Durbes muzejs)

 

9. Kā sauc latviešu akadēmiskās mūzikas komponistu, kurš bērnībā ir dzīvojis Aizputē? (Atbilžu varianti: A Pēteris Barons; B Pēteris Vasks; C Ivars Birkāns; Rihards Dubra)

Atbilde: B Pēteris Vasks (avots – Aizputes TIC)

 

10. Kāda funkcija šobrīd ir bijušajam spirta brūzim Vērgales muižas kompleksā? (Atbilžu varianti: A Vērgales pagasta pārvalde; B Kultūras nams; C Vērgales pamatskola; D Vērgales pagasta muzejs)

Atbilde: D Vērgales pagasta muzejs (avots – Pāvilostas TIC)

Komentārs rakstam: Pareizās atbildes-viktorīna zināšanām un atjautībai sadarbībā ar Pāvilostas, Grobiņas, Aizputes TIC un Durbes muzeju

čiuļi
27.08.2015 20:08:32
Un vēl, jūra super, mēs ar dēliem 1.5 stundu peldējāmies
čiuļi
27.08.2015 20:08:14
Nu ko varu pateikt, ļoti labs pasākums. Tikai nevajag tos kontrolpunktus likt no konkrêta laika. Mums azarts ir ar karti un bez navigācijas izbraukt maximāli kompakti. Ja Aizpute nebūtu no 12, ttad būtu pa stundu àtråk finišējuši. Kur nåkamais?
atsauksme
27.08.2015 08:08:39
Sveiki,
katrā ziņā šis rallijs bija ļoti baudāms ar apskates objektu dažādību, kas tiesa, ja gribējās iziet visus kontrolpunktus viss nebija jāpavada tik lielā steigā.
Nepatika, tas, ka tik tiko bija dots finišs, startējam un re ku šeku pirmajā objektā jau priekšā rinda - nu tak tas ir godīgi ka atļauj uzdevumu pildīt pirms vispār ir bijis starts? varēja vsm tām meitenēm pateikt, ka ātrāk par 8 ni ni nesmuki arī tām ekipāžām kas tā darīja!
Vēl lielāks izbrīns manī rada punktu likšana, uz priekšdienām vajag nolikt vienu punktu nominālu piemēram 100 par katru uzdevumu un ne vairāk, jo tad jau mēs varam ''izkaukt'' un aizbraukt līdz bezgalībai, it sevišķi tiem kam ir kādas paziņas uzdevumos, un automātā, ja kādam ieliek par 100 punktiem vairāk vai nu likt max vērtējumu vai neieskaitīt, vsm nebūs šmaukšanās! tomēr sacensības ir sacensības,
turklāt bija kontrolpunkti kur ļoti strikti vērtēja vsm mūs, citos vnk parādi skaistas acis un d''avā tev punktu, viss jau ir ok, bet tās tomēr ir sacensības, turklāt ir salīdzinoši dārgas balvas, līdz ar to vajadzētu sagaidīt godīgumu.
Frininiu
21.08.2015 20:08:37
Ļoti interesanti par tiem punktiem raksta. Mēs piedalāmies lai gūtu arī balvas, bet nu šoreiz esam galīgi sašutuši, jo vienai lapai ieskaitīti tikai 61 punkts,par cik neiebraucām tikai divos kontrolpunktos,un visus iegūtos punktus pierakstījām savā ceļvedī, nu nekādi nesanāca tāds punktu skaits, kā jums sanāca. Reāli mums bija jāatrodas stipri virs vidus, bet esam pašās beigās. Skumji, ka viss notiek tik neakurāti. Tomēr tu visu dienu skrien un centies un cīnies, bet beigās sanāk tā nesmuki. Vēl par cik pārstāv mašīnai bāku, nepaspējām tikai uz diviem kontrolpunktiem. Lielum lielais paldies komandai ar 72 numuru Pērkons, kuri mūs cītīgi vilka cauri kontrolpunktiem, līdz benzīna tankam un palīdzēja sataisīt mašīnu, lai varam tālāk tikt patstāvīgi. Un vēl par noslēgumu- šoreiz galīgi garām, pārslām gan paši, gan bērni. Varētu jau teikt ka neesat gaišreģi un vēja virzienu paredzēt nevarat, bet nu pie jūras reti kad ir silts. E. Pujāta uzstāšanās gan bija super, tas bija profesionāli un viņš spēja kaut nedaudz sasildīt, ledainajā vējā. Diemžēl uz T.Bokuma koncertu palikt nevarējām, jo bērni bija pārsaluši un bija vēl jāatrod kur ir mašīna, jo tā arī bija tik tālu. Un tad vēl izrādījās, ka teltī esam atstājuši mājās, tā tad arī naktī braucām mājās. Bet nu jebkurā gadījumā paldies par pasākumu un cerams, ka vēl tiksimies!!!
Admin
11.08.2015 21:08:01
Foto no T.rallija publicēsim 14.08.2015
Dace B
11.08.2015 19:08:43
Kad būs pieejamas apskatei fotogrāfu uzņemtās bildes?
Dace
06.08.2015 22:08:20
Rallijs kopumā foršs. Tie tautas tērpi- no ļoti niansēti jautājumi, ne priekš parastiem mirstīgiem.
Drusku šoku uzdzina kafejnīca noslēgumā. Vienīgais ēdamais atsildīts burgers un nageti. Visu dienu jau uz maizītēm mašīnā. Vismaz siltu zupiņu būtu noorganizējuši.
Anita
06.08.2015 19:08:35
Paldies par lieliso pasākumu,šis rallijs ļoti patika,tāpat kā visi iepriekšējie,varbūt pat mazlietiņ vairāk,tātad jums izdodas arvien labāk :) Gaidīsim nākamo startu!!!
Inese.
06.08.2015 19:08:53
Paldies pasākuma organizatoriem. Mūsu komandai ļoti patika šis rallijs, interesanti kontrolpunkti un bez steigas ari visus izbraucām, kā vienmēr atsaucīgi un izpalīdzīgi citu komandu dalībnieki.
Ar nepacietību gaidām jau nākamo ralliju.
Rudīte
06.08.2015 18:08:08
mani arī interesē tas pats jautājums, kādu uzdevusi Kristīne
Kristīne
06.08.2015 12:08:03
Kur un kad plānots nākamais rallijs? Jau nevaram sagaidīt, lai arī jāgaida ilgi... :)
Vilis
06.08.2015 09:08:05
Nedaudz izbesīja tie tautas tērpi, bet kopumā bija labi... Nav nekādu iebildumu.. Vienīgi vakarā pie jūras vēss... Bet nu tas jau tā...
Kontrolpunktos..
Un... Labi bija vienā no gulbenes rallijiem, kur dalībnieki balsoja par labāko vietu.. Lai viņiem arī papildus prieks...
ivita
04.08.2015 00:08:18
Štrunts ar visiem punktiem un balvām - priekš manis, ceru arī manai komandai, labākā vasaras diena ever! Super! Paldies, ka nebija garlaicīgo viesu namu, bet patiesi interesanti apskates objekti!
Admin Ligitai
03.08.2015 18:08:50
Ar problēmu par papildpunktim esam saskārušies visos rallijos, un neesam atraduši risinājumu, Esam pieņēmuši lēmumu neuztvert to par īpašu pārkāpumu, tā kā uzskatām sevis rīkoto pasākumu par izziņas un atpūtas braucienu, kurā punktiem, vietām un balvām ir sekundāra nozīme. Kontrolpunktu pārstāvji nav mūsu darbinieki, bet tikai sadarbības partneri, Vienmēr ir kāds,kas patur tiesības piešķirt papildpunktus, vai samazināt, liekot puspunktus un plusus (tam pievēršam uzmanību, ja ir vienāds punktu skaits).Tas arī jāsaprot, ka punkti un papildus balvas ir finansiāli dažādas lietas. Nevaram arī nodrošināt punktos tik daudz savus darbiniekus, kas sekotu rallija norisei uz vietas, jo cilvēku attieksme pret jums, mums un savu darbu vai biznesu ir ļoti dažāda, Turpmāk noteikti uzsvērsim to sākotnēji jau rallija nolikumā. Punktu skaitīšana no mūsu puses ir godīga, Atvainojamies,ja radušies kādi pārpratumi.
Dace
03.08.2015 16:08:04
Tad jau visām trijām uzvarētāju komandām bija "lielais blats" pie tā Jura.
Ligita
03.08.2015 14:08:05
Labdien! Vēlos pateikt Paldies par jauko ralliju, tomēr nevaru saprast kā pirmo trīs vietu ieguvēji ir ieguvuši punktu summu, kuru nav iespējams iegūt. Trīs reizes pārskaitīju max punktus ceļvedī un man sanāca 1860 punkti. Kā tad ar noteikumu grāmatas sākumā: Katrā kontrolpunktā jāveic paredzētais uzdevums. Katra kontrolpunkta maksimālais punktu skaits norādīts lappusē pie kontrolpunkta apraksta!!! Tad jau varu sarunāt ar saviem draugiem, kas ir kontrolpunktos punktus cik vien vēlos. Vai tas ir godīgi??? Varu garām aizšaut visas bultas, bet sarunāt ar staļļu Juri 100 punktus:) Saprotu, ka kādā punktā komanda ir atraktīva, bet tāpēc jau ir apbalvošanā simpātiju apbalvošana, vai ne!?
Admin Rudītei
03.08.2015 13:08:35
Atsūtiet savu e pastu uz info@atputasbazes.lv
Rudīte
03.08.2015 12:08:34
Jautājums gan ir par iepriekšējo ralliju bilžu lejuplādēšanu. Vai ir kāda iespēja to izdarīt?
Vārds
Komentārs

Drošības kods:  
Viesnīcu preces,rotaļlietas
Nissan Norde
Avis Auto noma
Latvijas Nafta
Rust N Drive
fsudio.lv
MSA group
AtputasBazes.lv