Tūrisma rallijs „Amatas loki”

03.11.2014

Ikviens no mums kaut reizi ir ko dzirdējis par Amatu – vienu no Latvijas straujākajām un bīstamākajām upēm, kas priecē ekstrēmākos laivotājus jau pusgadsimtu. Tomēr Amata nav tikai upe, savu nosaukumu tā ir devusi arī novadam Cēsu pievārtē – Amatas novadam.

630

2015. gada 6. jūnijā Amatas novads  sadarbībā ar tūrisma portālu www.atputasbazes.lv ar tūrisma ralliju „Amatas loki” aizsāks savu 15. pastāvēšanas gada svētku ciklu, kas ilgs visu vasaru. Rallija dalībniekiem būs iespēja iepazīt Amatas novadu caur burvīgām dabas ainavām, skaistām skatu vietām, līkumainiem lauku ceļiem un cilvēkiem, kuriem ir ko pastāstīt citiem. Dalībnieki tiks mudināti iepazīt ne tikai  zināmus tūrisma un dabas objektus, bet arī vietas, kas būs pilnīgs jaunatklājums daudziem.


Vai esi baudījis skatu uz Amatas senleju no augstākā iežu atseguma Latvijā, vai esi bijis vietā, kur sākas Gauja, klausījies Melderupītes ūdenskritumu čalošanā un apbrīnojis Baltijā lielāko ūdensratu? Vai esi redzējis ozolu, ko stādījis Aleksandrs Čaks, kādreiz iejuties Āraišu ezerpils iedzīvotāja lomā? Vai kaut reizi esi bijis ciemos pie Melānijas Vanagas, kura ir galvenā varone V. Kairiša topošajā filmā „Melānijas hronika”? Atbildes uz šiem un vēl daudziem citiem jautājumiem radīsi piedaloties brīvdienu izbraucienā- tūrisma rallijā.
 


Tūrisma rallijs ir sava veida ekskursija pēc organizatoru sastādītā maršruta, kur katra komanda (transportlīdzekļa ekipāža) iesāk startu, saņem rīkotāju izdotos ceļvežus un brauc uz kontrolpunktiem un vēl citiem tūrisma objektiem (ātrumam un ceļā pavadītajam laikam nav nozīmes!), apskatot un iepazīstot novada piedāvājumu. Katra komanda kontrolpunktos veic kādu atraktīvu uzdevumu (parasti 5-10 min robežās), saņem savus nopelnītos punktus (ko atzīmē ceļvedī) un dodas uz nākamo kontrolpunktu. Dienas beigās – finišā pirms pasākuma noslēguma vakara punktu tabulas tiek nodotas apkopošanai. Vairāk informācijas meklējiet portāla www.turismarallijs.lv sadaļās.
Uz tikšanos Amatas līkločos tūrisma rallijā ,,Amatas loki”!
 

Komentārs rakstam: Tūrisma rallijs „Amatas loki”

Admin
01.06.2015 16:06:57
Starts Ģikšos Finišs Ozolkalns
linda
31.05.2015 20:05:21
tad kur īsti būs starts ģikšos vai fonofesta vietā?
Meme
20.04.2015 17:04:48
Kad tuvāk būs pieejama info par šo ralliju?
Nakšņošanas vietas un iespējas?
Admin
22.02.2015 08:02:02
Top jauna T rallija mājas lapa,kur būs iekļauti visi ralliji kuri notiks šajā gadā. Jau pavisam drīz
kabacis
22.02.2015 00:02:20
Gulbenes rallijs pa maliņu ložņā... bet šis ne... kur slēpjas????
Vārds
Komentārs

Drošības kods:  
Viesnīcu preces,rotaļlietas
Nissan Norde
Avis Auto noma
Latvijas Nafta
Rust N Drive
fsudio.lv
MSA group
AtputasBazes.lv