Mājas darbi tūrisma rallijam Latgalē „Manu jaunu dienu zeme”
Šoreiz jums būs jāsagatavo divi mājas darbi, kas papildinās Raiņa muzeja „Jasmuiža” un Naujenes Novadpētniecības muzeja krājumus.
Pirmais mājas darbs. Jums jāsagatavo apraksts par kādu ēku vai notikumu Raiņa ielā (Raiņa bulvārī) tajā pilsētā, kurā dzīvojat vai Jums tuvākajā pilsētā. Tas var būt gan vēsturisks atskats, gan atraktīvs gadījums no mūsdienu dzīves. Protams, ļoti vēlama Jūsu personiskā attieksme. Aprakstam, kuru būtu nepieciešams papildināt arī ar fotogrāfiju, jāietilpst vienā A 4 lapaspusē. Teksta zīmju skaits – ne mazāks par 900. Par šo mājas darbu saņemsiet + 50 punktus. Ja darbu Word versijā atsūtīsiet līdz 15.05.2015 uz adresi anita@atputasbazes.lv ar norādi „Mana Raiņa iela”, saņemsiet gan punktus, gan, iespējams, tieši Jums pienāksies lieliska balva no Latgales Fotogrāfu biedrības un viesu nama „Pie Pliča” Preiļos (atrodas Raiņa bulvārī)-unikāls fotoalbums „Latgale fotogrāfijās”. Ja mājas darbs būs gatavs tikai uz tūrisma rallija dienu, tad tas būs jāiesniedz Raiņa muzejā „Jasmuiža”un saņemsiet 50 punktus. Obligāti jānorāda pilsēta, par kuru tiks stāstīts, objekta adrese, autora vārs, uzvārds, komandas nosaukums un kuru pilsētu vai pagastu komanda pārstāv.
Otrais mājas darbs. Naujenes Novadpētniecības muzejā top īpašu nozīmīgs projekts, gandrīz vai līdzīgs savulaik Krišjāņa Barona tautasdziesmu vākšanai – „Tautas atmiņu lāde”. Muzeja darbinieki stāsta: „Kopīgi sāksim gatavoties Latvijas valsts 100 gadu jubilejai, turpmāko gadu laikā piepildot „Tautas atmiņu lādi” ar atmiņām par konkrētām Latvijas vietām un ar šīm vietām saistītiem notikumiem. Akcijas mērķis ir līdz 2018. gada novembrim savākt vienkopus pēc iespējas vairāk atmiņu, kurās parādās Latvijas vietvārdi un ar tiem saistīti notikumi, lai ar atmiņu palīdzību Latvijas kartē iezīmētu katru mūsu tēvzemes nostūri. Rakstot savu stāstu, jānorāda, kurā novadā, pagastā un ciemā atrodas vieta, ar kuru ir saistītas atmiņas, savu vārdu, uzvārdu un vecumu. Visas atmiņas tiks krātas līdz Latvijas valsts 100 gadu jubilejai Tautas atmiņu lādē, kuru vērsim vaļā 2018. gadā. Atmiņas var būs dažādas. Atmiņu lādē vietas pietiks visām.”
Jums atmiņas būs jāiesniedz Naujenes Novadpētniecības muzejā tūrisma rallija dienā. Tās var būt datordrukā vai rokrakstā. Atmiņu skaits var būt neierobežots (tikai tām jābūt uz atsevišķām lapām), taču 50 papildus punktus piešķirs tikai par vienu darbu no komandas. Atmiņu stāstu paraugus varat aplūkot foto attēlā.
Komentārs rakstam: Mājas darbi tūrisma rallijam Latgalē „Manu jaunu dienu zeme”
Paldies.
ko no manis grib, lai es atceros....