Kāpēc labo pirātu reiss?

13.07.2014

Sveiciens visiem, kam 26. jūlijā arī uz sauszemes būs jūras gaiss sirdīs un prātos! Mēs satiksimies „Labo pirātu reisā”. Dažs varbūt jautās – vai tad pirāti mēdz būt arī labi? Laupītājs ir un paliek laupītājs, lai kā to sauktu. Dzirdēts tik daudz nostāstu par kājgriežiem un govi ar lukturi kaklā svešu zemju kuģu maldināšanai. Kopš kura laika tad laupīšana un cilvēku bendēšana tiek saukta par labu?

630

Mums ir atbilde. Tālu pazīstamie kuršu pirāti dzīvoja tādā laikā, kāds tiem bija lemts: karu, bargu slimību, laupīšanu, varas kāres un cīņas par izdzīvošanu laikmetā. Ne jau aiz vieglas dzīves Kurzemes mierīgie un rāmie zvejnieki sāka kļūt par jūras laupītājiem – kā vēlēja bargi kungi un cīņa par maizes klaipu uz galda, tā bija jāmāk cīnīties par savu likteni.

 

Mēs tiešām būsim labie pirāti, jo no tālo laiku ļaudīm paņemsim vien piedzīvojumu garu, romantikas alkas, prasmi nebaidīties un droši doties uz iecerēto mērķi. Tūrisma rallijā iepazīsim jūras krastu, kur tik daudzas zvejnieku dzimtas no paaudzes paaudzē mācījušās izprast jūras gudrības. Kaut uz īsu brīdi ieskatīsimies lībiešu ciemos. Savulaik mēs šīs vietas nu nekādi nevarējām ieraudzīt – tā bija padomju „slēgtā zona”. Tagad mūs netraucēs neviens.

 

Svinēsim šo dienu Engurē, Mērsragā, Rojā, Melnsilā, Talsos, Slīterē, Dundagā, Mazirbē, Kolkā! Priecāsimies par Kurzemes vasaru un baudīsim gan piekrastes cilvēku viesmīlību, gan varbūt iemācīsimies arī šo to  no jūras braucēju visnotaļ skarbās ikdienas. Galvenais – nezaudēt piedzīvojumu garšu. Labo pirātu reiss uzvelk buras!

 

Anita Grīniece

Komentārs rakstam: Kāpēc labo pirātu reiss?

Vārds
Komentārs

Drošības kods:  
Viesnīcu preces,rotaļlietas
Nissan Norde
Avis Auto noma
Latvijas Nafta
Rust N Drive
fsudio.lv
MSA group
AtputasBazes.lv