Tūrisma rallija maršruta tālākais ziemeļu punkts

21.02.2014

Nedaudz atklāsim, cik tālu uz ziemeļu pusi būs jādodas 1. martā. Tālākais maršruta kontrolpunkts, skatoties no starta pilsētas Siguldas, mums būs Igaunijas teritorijā: Valgas militārais muzejs (pilnā nosaukumā Valgas militāri tematiskais parks – muzejs). Šis muzejs ir unikāls ne tikai pašā Valgā, bet visā Igaunijā un arī starptautiskā mērogā.

630

Jau no attāluma muzejs piesaista skatu ar saviem eksponātiem: bruņumašīnām, tanku T – 34, lielgabaliem. Tos var ne tikai apskatīt, bet arī kārtīgi aptaustīt. Parasti lielu apmeklētāju interesi izraisa helikopters, kam sava piedzīvojumu vēsture: ar to lidojis Igaunijas prezidents, ar šī helikoptera palīdzību veiktas vairākas glābšanas operācijas. Tagad tas „piezemējies” uz palikšanu un pieejams katram interesentam, tajā var pat iekāpt. Piedzīvojumus un adrenalīna pieplūdumu var gūt arī nokāpjot mežabrāļu bunkurā un iepazīstoties ar pārsteidzoši plašo ieroču kolekciju.

 

Šis muzejs katru gadu rīko starptautisko Kara vēstures festivālu, kas ir pats ievērojamākais notikums Valgā. Šis pasākums divu dienu garumā atšķiras no ierastajiem, piedāvājot reālas un aizraujošas darbības visai ģimenei, piemēram, militāro struktūru priekšnesumi, karavīru maršs cauri pilsētai, paraugkaujas no II Pasaules kara laika un vēl daudz kas cits. 

 

Muzejs darbojas uz brīvprātības principiem. Arī šajā dienā jūs sagaidīs brīvprātīgie palīgi. Uzdevums tiek rūpīgi gatavots un būs ar savu „āķīti”. Militārās vēstures entuziasti cer, ka jūs ieinteresēs muzeja piedāvājums un varbūt vēlēsieties ar to iepazīties vēl tuvāk. Vienīgi tūrisma rallija dalībniekiem un vienīgi 1. martā militārā parka tālākais apmeklējums pēc uzdevuma veikšanas katrai personai maksātu tikai 1 EUR. Protams, pats  uzdevums Valgas muzejā, tāpat kā itin visos citos punktos maršruta garumā, ir pilnībā bez maksas.  

Komentārs rakstam: Tūrisma rallija maršruta tālākais ziemeļu punkts

Vārds
Komentārs

Drošības kods:  
Viesnīcu preces,rotaļlietas
Nissan Norde
Avis Auto noma
Latvijas Nafta
Rust N Drive
fsudio.lv
MSA group
AtputasBazes.lv