Ziņa no Kandavas Tūrisma informācijas centrā (TIC).

30.07.2013

27. jūlijā notika portāla atputasbazes.lv rīkotais tūrisma rallijs – brīvdienu izbrauciens "Kurzemes labumu tūre", kurā dalību bija pieteikušas ap 200 ekipāžas un kopumā ap 700 dalībnieku. Maršrutā bija iekļauti arī 7 Kandavas pilsētas tūrisma objekti un 3 Kandavas novada tūrisma objekti. Viens no kontrolpunktiem atradās Kandavas Tūrisma informācijas centrā (TIC). Šajā dienā Kandavas TIC apmeklēja 606 rallija apmeklētāju, kurus mums izdevās piefiksēt. Apmeklētāju plūsma bija ļoti intensīva, tāpēc pieļaujam, ka noteikti palika arī kāds mūsu uzskaitē nepiereģistrētais.

Vienu daļa no kontrolpunkiem, iekļaujoties noteiktajā laikā, bija jāatrod, lai saņemtu zīmodziņu. Taču daļā no objektiem, bija kāds uzdevums. Arī mēs Kandavas TIC bijām sagatavojušas 4 jautājumus. Katrai ekipāžai kā eksāmenā bija jāaizvelk vienu no tiek un pareizi jāatbild, lai saņemtu zīmodziņu. Prieks bija redzēt, ar kādu entuziasmu dalībnieki meklē atbildes uz jautājumiem. Visvieglāk veicās ar Kandavas brīvdabas estrādes nosaukuma noskaidrošanu, jo to var atrast pie mums gandrīz katrā Kandavas bukletā vai kartē. Mazliet lielāku piepūli prasīja jautājums par Kandavas laukakmens tilta šīgada jubilejas skaitli, ko svinam šogad. Mūsu tilts ir vecākais laukakmens tilts Latvijā. Ir minējumi, ka tas ir pat vecākais no laukakmeņiem būvētais tilts Ziemeļeiropā, kurš, nu, jau sasniedzis 140 gadu vecumu. Lielu interesi un citus jautājumus izraisīja jautājums par Buses Viesu grāmatu, kurai kaut kad palikuši 100 gadi.

 

Daži rallija dalībnieki nebija neko dzirdējuši par Buses pilskalnu, Busu mājām, dzimtu ar uzvārdu Busenbergi, kuri gadsimtiem ilgi jau apsaimnieko šo vietu, un tāpat Buses Viesu grāmatu, kurai 2011.gada 16.jūlijā ticis veikts pirmais ieraksts. Bija, kuri teicās, ka tur noteikti kādreiz aizbraukšot, jo tik cienījama vecuma grāmata ir apskates vērta. Bet visstrīdīgākais jautājums izrādījās par attālumu no Kandavas līdz Rīgai, jo dažādi avoti min atšķirīgus ciparus. Mēs vietējie zinām, ka Rīga no mums ir 100 kilometru attālumā. Taču bija prieks uzzināt, kad kādas dalībniece sāka strīdēties, ka vairāki avoti vēsta pavisam ko citu – Rīga no Kandavas esot tikai 94 kilometru attālumā. Lai noskaidrotu atbildi uz šo jautājumu, kāda ekipāža pat nosūtīja izlūku uz Kandavas pagriezienu pārbaudīt ceļazīmes.

 

Prieks bija sastapt pazīstamas sejas dalībnieku vidū. Un bija arī dalībnieki, kuri bija tik ļoti patīkami pārsteigti par mūsu pilsētiņu, ka nespēja savas emocijas noslēpt, jo Kandavas vecpilsētu apmeklēja pirmo reiz. Saņēmām daudz labus atsauksmes par mūsu skaisto, sakopto un gaumīgām ziedu kompozīcijām bagāto mazpilsētu. Šie labie vārdi patiesībā visvairāk ir veltītas tās kopējiem un kārtībā uzturētājiem, un, protams, mums visiem, kuri atkritumus nemetam zemē, bet gan tur, kur tiem būt pieklājas.

Paldies šī interesantā, aizraujošā un vērienīgā pasākuma organizētājiem un dalībniekiem, kuri neskopojās ar labiem vārdiem. Tāpat milzīgs paldies jauniešiem – Megijai Priedei, Rūtai Laurai, Teklai Siliņai, Kristapam Kairišam, Mārtiņam Piesim un Mārtiņam Raļkevičam, kā arī Kandavas novada muzeja un Kandavas Mākslas galerijas darbiniekiem, kuri atbildīgi ar zīmodziņiem savos kontrolpunktos sagaidīja rallija dalībniekus! Jāatdzīst mums vairākiem, maršruta posteņos stāvētājiem, pasākums likās tik aizraujošs, ka radās vēlēšanās piedalīties kādā no nākošajiem rallijiem kā dalībniekiem.

 

Anda Štrausa

Kandavas TIC tūrisma informācijas konsultante

Komentārs rakstam: Ziņa no Kandavas Tūrisma informācijas centrā (TIC).

iesaceji
05.08.2013 22:08:02
prieku mazināja tikai mašīnas remonts pēc rallija :(
Dace
01.08.2013 00:08:54
Nu ja, no 2008 gada līdz 2013. gadam ceļa posms patvarīgi, nesaskaņojot ar Satiksmes Ministriju ir pagarinājies par 6 km.
Inese
31.07.2013 15:07:28
Informāciju,ka no Kandavas līdz Rīgai ir 94 km smēlāmies no Latvijas autoceļu atlanta 130 lpp.
Tiesa gan ,ka tas ir 2008.gada izdevums....
Taču tie daži kilometri nemazināja mūsu prieku par skaisto un sakopto Kandavas pilsētu un tās iedzīvotājiem kuri izpalīdzēja atrast ceļu gan uz lielo bumbieri gan citiem kontrolpunktiem.
Visiem paldies!!!
Riki Tiki Tavi
30.07.2013 18:07:35
Mēs piedalījāmies pirmo reizi un mums šis pasākums ļoooti patika. Un Kandava tiešām ir skaista, sakopta un interesanta!
Vārds
Komentārs

Drošības kods:  
Viesnīcu preces,rotaļlietas
Nissan Norde
Avis Auto noma
Latvijas Nafta
Rust N Drive
fsudio.lv
MSA group
AtputasBazes.lv