Tūrisma rallijs "Lejaskurzemes tūre tautiskā stilā"

 

2015. gada 1. augustā notika tūrisma portāla  www.atputasbazes.lv rīkotais tūrisma rallijs „Lejaskurzemes tūre tautiskā stilā”. Sākums suitu zemes galvaspilsētā – Alsungā. Dienas garumā raudzējām, kāda bija senā Bandava, Piemāre un Duvzare. Bijām piejūras ciemos: Jūrkalnē un Pāvilostā. Apmeklēsim lieliskās Kurzemes mazpilsētiņas: Grobiņu, Bārtu, Priekuli, Durbi un Aizputi; bijām Liepājā. Sapratām, kā Kurzemes ļaudīm klājies laikmetu griežos, kā nācies sadzīvot ar svešajām varām, kas cita pēc citas pārstaigājušas šo zemīti, kā nācies cīnīties par savas tautas identitātes saglabāšanu.

 

Godājot Kurzemi, šajā tūrisma rallijā dalībnieki gan iekšējā izjūtā, gan ārējā veidolā bija tautiski. Priecājāmies,par uzvilktajiem īstiem tautas tērpiem. Arī mašīnu rotāšanā šoreiz bija izmantoti ozolu zari, savas valsts karodziņš  un simts citu lietu. 

 

Starts  bija Alsungā no 08.00 līdz 10.00.

Finišs no 18.00 līdz 20.00 Liepājā, Jūrmalas parkā pie Gulbīšu dīķa (no Kūrmājas prospekta pagrieziens pa kreisi uz Vites ielu). Noslēguma pasākums 21.00 centrālajā pludmalē pie pludmales kafejnīcas RED SUN BUFFET  – ar netālu esošo autostāvvietu un bezmaksas telšu vietām. Noslēguma pasākumu vadija populārais Liepājas teātra aktieris Edgars Pujāts (viņš arī Manfrēds Ķirsis „Ugunsgrēkā”;) pirms un pēc tam ballītē spēlēja Liepājas muzikanti Toma Bokuma (Okartes skatuves dalībnieka) vadībā. 

 

Šis tūrisma rallijs radija vēl nebijušu draudzību un vienotību savas zemes izjūtā. Tiekamies jau nākošajā rallijā 2016 gada vasarā.

 

Tūrisma ralliju „Lejaskurzemes tūre tautiskā stilā” atbalstija Alsungas, Ventspils, Pāvilostas, Liepājas, Grobiņas, Priekules, Durbes, Aizputes novadu pašvaldības, Tūrisma informācijas centri un muzeji.

Viesnīcu preces,rotaļlietas
Nissan Norde
Avis Auto noma
Latvijas Nafta
fsudio.lv
MSA group
AtputasBazes.lv