Tūrisma rallijs – brīvdienu izbrauciens Manu jaunu dienu zeme

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vai pazīsti līdz dziļākajai būtībai mūsu brīnišķīgo Latgali? Vai esi izbaudījis visus dabas jaukumus? Vai dzirdējis visas dziesmas? Vai esi izjutis uz savas ādas latgaliešu tikumus un ne tikai tikumus? Un kā ar latgaliešu nepārspējamo humoriņu, melnas maizes šķēli un neiztrūkstošo šmakovciņu?

 

To visu un vēl krietni vairāk tev būs iespēja piedzīvot jau nākamā gada 23. maijā – pašā pavasara  plaukumā. Dosimies ceļojumā pa ziedošo Latgali, apskatīsim ezerus, lieliskas viesu mājas, pavisam neparastus lauku tūrisma piedāvājumus, dziedāsim, uzdancosim un lustēsimies ar īsti latgalisku smeķi – kā jau pienākas maijā, brīnišķīgajā mīlestības un jaunības mēnesī.   


Mūsu maija tūrisma rallijam – brīvdienu izbraucienam dots nosaukums „Manu jaunu dienu zeme”. Tie ir Raiņa vārdi un ne bez nozīmes: 2015. gads ir pasludināts par Raiņa un Aspazijas gadu, atzīmējot abu izcilo dzejnieku 150. dzimšanas gadskārtu.  Tāpēc maršrutā būs iekļautas arī Raiņa bērnības un jaunības dzīves vietas. Apbrīnojami skaistā daba, Daugavas tuvums un pāri visam – saule: tie ir pirmie iedvesmas avoti, kas devuši pamatu izcilā dzejnieka pasaules izjūtai. Bērnības un jaunības zemes iespaidi vēlāk raduši atbalsi tajos darbos, bez kuriem mūsu tautas kultūra nemaz nebūtu iedomājama: „Pūt, vējiņi!”, „Spēlēju, dancoju”, „Uguns un nakts” un vēl daudzos citos.


Latgales laikā Rainis (Jānis Pliekšāns) jau tikai mazs zēns un jauneklis vien bija – tāds pats kā visi bērni un visi jauni ļaudis. Tāpat kā visiem - ar pirmo mīlestību, romantiskiem sapņiem un arī pirmo vilšanos. Mīlestības gars un jaunība, atmiņas par jaunību lai tad valda šajā tūrisma rallijā - „maijmēnesī debešķīgā”!


Tūrisma rallija starts no 8:00 līdz 10:00 Gārsenes muižā (Aknīstes novadā). Plānots, ka maršruts vedīs pa Ilūkstes, Daugavpils, Riebiņu, Preiļu, Aglonas, Dagdas un Krāslavas novadiem, noslēdzoties atpūtas kompleksā „Dridži” pie Drīdža ezera.Tur jums būs iespēja garšīgi paēst, nobaudīt alutiņu vai citu dzērienu un kārtīgi izdancoties disko zaļumballē. 


Tūrisma rallijs „Manu jaunu dienu zeme” top sadarbībā ar Raiņa muzeju „Jasmuiža”.

Atbalsta Aknīstes,Ilūkstes, Daugavpils, Preiļu,Riebiņu, Aglonas, Dagdas, Krāslavas novadu pašvaldības un tūrisma informācijas centri.

 

Piedalīties var ikviens, kura rīcībā ir vieglā automašīna, busiņš vai motocikls Protams, ikvienam transportlīdzeklim jāatbilst CSDD noteikumiem. Kā parasti, ātrumam nebūs nozīmes, jo tūrisma rallijs ir brīvdienu izbrauciens, kur galvenais - redzēt un iepazīt, nevis sporta sacensības. Protams, būs arī uzvarētāji pēc apmeklējamajos objektos iegūto punktu skaita, taču turpināsim tradīcijas un patīkamas balvas tiks pasniegtas dažādās nominācijās.


 Tūrisma rallijs - brīvdienu izbrauciens ir sava veida ekskursija pēc www.atputasbazes.lv sastādītā maršruta, kur katra komanda(transportlīdzekļa ekipāža) iesāk startu, saņem rīkotāju izdotos ceļvežus un brauc uz kontrolpunktiem un vēl citiem tūrisma objektiem (ātrumam un ceļā pavadītajam laikam nav nozīmes!), apskatot un iepazīstot novadu piedāvājumu. Katra komanda kontrolpunktos veic kādu atraktīvu (jautru, asprātīgu, darbīgu, izzinošu u.t.t.) uzdevumu (parasti 5 – 10 min. robežās), saņem savus nopelnītos punktus (ko atzīmē ceļvedī) un dodas uz nākamo kontrolpunktu. Dienas beigās – finišā pirms pasākuma noslēguma vakara punktu tabulas tiek nodotas apkopošanai. Detalizētāka informācija portāla www.turismarallijs.lv sadaļās.

Viesnīcu preces,rotaļlietas
Nissan Norde
Avis Auto noma
Latvijas Nafta
fsudio.lv
MSA group
AtputasBazes.lv