Tūrisma rallijs - Brīvdienu izbrauciens „Minhauzena nerātnības Ziemeļvidzemē” 2012 + VIDEO

 

 

2012. gada 28. jūlijā tūrisma portāls www.atputasbazes.lv aicina piedalīties brīvdienu izbraucienā – vasaras tūrisma rallijā “Minhauzena nerātnības Ziemeļvidzemē”. Brīvdienu izbrauciena sākums pie krodziņa “Raganas ķēķis” (Rīgas – Valmieras šosejas 46.km). Ceļojuma noslēguma pasākums Minhauzena muzejā Duntē. Tūrisma rallija laikā visas dienas garumā iecerēts pabūt un izjust Minhauzena iespējamās un neiespējamās nerātnības Pārgaujas, Raunas, Smiltenes, Kocēnu, Burtnieku, Naukšēnu, Rūjienas, Mazsalacas, Alojas, Limbažu un Salacgrīvas novados.

 

”Minhauzena nerātnības Ziemeļvidzemē” būs tūrisma portāla www.atputasbazes.lv rīkotais piektais tūrisma rallijs. Iepriekšējos brīvdienu izbraucienos gan ziemā, gan vasarā esam aicinājuši netradicionālā veidā iepazīt Kurzemi, Vidzemi, Latgali, Zemgali. Uzskatām, ka Latvija ir mūsu galvenā vērtība un ko redzēt un iepazīt vēl ir ļoti daudz. Katram tūrisma rallijam dota sava tēma. Tā, piemēram, šā gada februārī meklējām muižkungu atstātās labās un ne tik labās pēdas Zemgales muižās un pilīs. Manuprāt, piedzīvojumu un patīkamu pārsteigumu netrūka, par ko liecina gan dalībnieku skaita augšupejošā dinamika, gan dalībnieku pozitīvās atsauksmes”, vērtē projekta vadītājs Egīls Miķelsons.

 

“Arī vasarā, 28. jūlijā solām piedzīvojumus un pārsteigumus, tikai šoreiz tie būs īpaši – Minhauzena gaumē. Minhauzens tāds pats sapņotājs vien bija tāpat kā daudzi pirms un pēc šī Lielā Meļa titula nēsātāja. Kas ir šie tēlainie Minhauzena meli? Tie ir sapņi par citu pasauli, citām iespējām nekā var dot reālā dzīve. Un katrā sapnī ir kripatiņa nerātnības jeb – brīvības. Arī sapņu pasaule ir pasaule, tikai savādāka, ačgārnāka, un tajā pašā laikā, kas zina – varbūt vispatiesākā. Reizēm taču katram nerātni jāizmelo no sevis ārā bailes, zaudētās ilūzijas, pazemojumu un visādus citādus kreņķus. Sapņu dzīvē mēs varam darīt visneiedomājamākās nerātnības un blēņas, jo savos sapņos mēs esam brīvi”, stāsta tūrisma biedrības valdes priekšsēdētāja Ināra Rasmane.

 

Tomēr piedāvāsim izmēģināt arī ko neierastāku sadarbībā ar Rally Madona - ROAD disciplīnu.Kas tas ir? ROAD disciplīnas galvenais mērķis ir pēc iespējas precīzāk ievērot norādīto vidējo ātrumu. Tas nozīmē: ja norādīts vidējais ātrums, un distances garums, tad visā šajā distancē jācenšas braukt pēc iespējam tuvāk norādītajam vidējam ātrumam. Kur tas notiks? Ceļa posmā Lēdurga – Inciems apmēram 12 km garumā.

 

„Ne jau tikai par Minhauzenu kā vēsturisku personu stāstīsim šā brīvdienu izbrauciena laikā. Kas gan notiek, kad Zilaiskalns apjož zilu migliņu? Vai zinām, kā Auseklim radās vārdi Gaismas pilij un kur meklējama leģendārā un nogrimusī Beverīna? Kāpēc stārķi tik ļoti iemīļojuši tieši Staiceli un tā kļuvusi par stārķu galvaspilsētu? Kas īsti ir Naukšēnu Cilvēkmuzejs un kāpēc naukšēnieši lepojas ar Naukšēnu disko? Ko savā dzīvē vēlējās sasniegt latviešu puiši – Ainažu jūrskolas skolotie jaunie jūrnieki? Kur beidzas patiesība un sākas sapņi un vai šāda robeža vispār pastāv?
Mēģināsim to izzināt visi kopā 28. jūlijā. Vajadzīga vien automašīna un labi līdzbraucēji – ģimene, draugi, darba kolēģi. Kā parasti, dalībnieki saņems ceļvežus ar vēlamo maršrutu un leģendām. Kā parasti, ātrumam nebūs nekādas nozīmes – viss tikai atpūtai, priekam un savas zemes iepazīšanai!” aicina pasākuma režisore Anita Grīniece. 

 

Ināra Rasmane atgādina, ka tūrisma rallijs nav ātruma sacensības, tā ir atpūta un lieliski pavadīta diena, uzzinot ko jaunu un iepazīstot to, kas varbūt nedaudz piemirsies vai nav bijis pietiekami pamanāms. 

Biļetes cena pieaugušajiem 9 Ls ( bērniem līdz 12 gadiem bezmaksas ). Biļetes ir iegādājamas Biļešu Servisa kasēs un internetā. PIRKT

 

Starts – pie krodziņa “Raganas Ķēkis” plkst. 08.00 – 10.00. 
Finišs – Minhauzena muzejā no plkst. 20.00 līdz plkst.21.00. Noslēguma pasākums un dalībnieku apbalvošana dažādās nominācijās kopā ar Minhauzenu – Valmieras teātra aktieri Imantu Stradu no plkst. 21.30.

 

Dalībniekiem būs iespēja apmeklēt Minhauzena muzeju, unikālo apšu koka Minhauzena taku.. Protams, būs arī garšīgi un sātīgi ēdieni no Minhauzena muzeja, alutiņš un vēl citi piedāvājumi. Pēc noslēguma pasākuma, kā jau vasarā parasts, zaļumballe zaļā pļaviņā. Tiem dalībniekiem, kuri vēlēsies pārnakšņot, ir iespēja celt teltis (telts vietas bez maksas).

 

Sīkāka informācija www.turismarallijs.lv (vai pa tālruni +371 26662993). 

 

Viesnīcu preces,rotaļlietas
Nissan Norde
Avis Auto noma
Latvijas Nafta
fsudio.lv
MSA group
AtputasBazes.lv